چیلر سانتریفیوژ پایانه جنوب که به دلیل خرابی و عدم وجود قطعات آن از سرویس دهی خارج شده بود، صبح دیروز پس از انجام عملیات اورهال و بازسازی، راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهرداری تهران، مهران احسانی، معاون فنی و عمرانی سازمان درحاشیه آغاز راه اندازی این چیلر در پایانه جنوب با اشاره به بزرگی و حجم این پروژه از موانعی که بر سر راه راه اندازی مجدد آن، از نبود قطعات اصلی گرفته تا سلسله عملیات طراحی و ساخت قطعات توسط متخصصان داخلی سخن گفت.

 احسانی در تشریح این پروژه گفت : به دلیل عدم وجود قطعات و تحریم ها مدت زیادی بود که چیلر سانتریفیوژ  پایانه جنوب بلا استفاده مانده بود و با توجه به نیاز پایانه، برنامه ریزی برای اورهال و راه اندازی مجدد آن آغاز و عملیات ساخت قطعات گیربکس و پمپ روغن، عیب یابی سیستم های داخلی و رفع اشکالات برقی ، تست یابی مسیر گاز و… در دستور کار کارشناسان فنی قرار گرفت.

در ادامه احسانی افزود : این چیلر از نوع 250 تنی سانتریفیوژ مارک یورک ساخت کشور آمریکا بوده که با عنایت به تخصص و توان مهندسین داخلی کشور، مهندسی معکوس قطعات برای راه اندازی مجدد آن انجام پذیرفت و هم اکنون به سیستم تهویه سالن پایانه جنوب افزوده شده و با ارائه تهویه مطبوع 11 درجه در پای دستگاه و 21 درجه در ورودی تهویه سالن، امکان ارائه تهویه مناسب 25 درجه برای مسافرین را فراهم نموده است.

گفتنی است به منظور نوسازی هواسازهای پایانه نیز، اورهال 14 عدد هواساز مربوط به گیشه های بلیط مستقر در سالن پایانه انجام و پس از سه ماه عملیات مداوم، در نهایت چیلر سانتریفیوژ پایانه با موفقیت راه اندازی و در حال بهره برداری است.

 

 

http://terminals.tehran.ir/default.aspx?tabid=132&ArticleId=4153